Обрати сторінку

Паркетна дошка – вибір оптимального варіанту для Вас

Паркетна дошка – вибір оптимального варіанту для Вас

Паркетна дошка Львів

У цій статті ми попробуємо описати вам види паркетної дошки та усі переваги та недоліки цього покриття. Почнемо з того, що таке, власне, сама паркетна дошка. Це сучасне підлогове покриття виконане із натуральної деревини, що найчастіше складається із трьох шарів, склеєних між собою. Асортимент такого сучасного покриття збільшується із кожним роком і тому при виборі виникає певна проблема, адже хочеться вибрати якісний та довговічний матеріал.  

Паркетна дошка складається із верхнього, середнього та нижнього шарів. Верхній шар виконує найважливішу функцію і від його якості та товщини найбільше залежить скільки прослужить вам покриття. Чим товстіший верхній шар, тим довше служитиме покриття та більше шліфовок воно витримає. Складається він із цінних порід деревини, таких як бук, дуб, вишня, горіх, також може бути із екзотичних порід: мербау, венге. Середній та нижній шари виготовляють із хвойних порід, найчастіше із сосни.

Розмір паркетної дошки – габарити мають значення

Допустимі розміри паркетної дошки – це довжина 2-2,5 м, ширина  до 20 см, товщина 7-26мм. Проте слід відзначити, що семиміліметрове покриття не піддається шліфуванню, десятиміліметрове покриття трішки міцніше, проте теж із ним слід акуратно поводитися, тому що механічні рухи можуть призвести до утворення царапин. Товщина 13-15 мм- це найкращий варіант покриття для житлових приміщень, адже товщина верхнього шару у нього 4 мм. Паркетну дошку із верхнім покриттям більш ніж 4 мм, як правило, використовують у громадських місцях і товщина всієї дошки становить 20-22 мм. Якщо ж товщина дошки більше 25 мм, то це вже надстійкий матеріал, здатний витримати значні механічні навантаження. Таке покриття можна використовувати не тільки на бетонні стяжки, але вони можуть бути застосовані навіть якщо у вас підлога монтується безпосередньо до лігарів.

Що таке селекція планок паркетної дошки?

Селекція планок – це відбір по зовнішньому вигляді деревини, при її проведенні враховуються розпил деревини, малюнок, колір та наявність дефектів. Також в нашому салоні-гуртівні представлений широкий вибір ламінату у Львові, який може бути дешевший замінником паркетної дошки. Розпил деревини буває радіальний, рустикальний та тангеціальний. Радіальний виконується паралельно до довжини стовбура, а волокна розміщені вздовж його поверхні. У такої паркетної дошки найбільш рівномірний колір та малюнок. Найнеоднорідніша по кольору та малюнку є дошка, виконана рустикальним розпилом, який виконується під будь-яким кутом відносно стовбура деревини. Тангеціальний розпил виконується по дотичній до річних кілець, тому характеризується індивідуальним малюнком деревини.

Паркетна дошка ціна

Найчастіше виробники виділяють типи селекцій натур, рустик та селект. Натур – таке підлогове покриття із деревини радіального та тангеціального розпилу. Допускаються лише наявність невеликих сучків, у покриття наявні кольорові переходи та різноманітні малюнки. Рустік відбирається не по типу розпилу, а по якості деревини та малюнку. У нього яскравий, навіть трішки строкатий малюнок. Також є  присутніми сучки, а така особливість деревини, як заболонь, робить малюнок неповторним та індивідуальним. Найкращої якості паркетна дошка – це селект, до якої входять лише дошки радіального розпилу. У них характерний рівний колір та красивий малюнок. Така дошка відрізняється найкращими показниками зносостійкості та вологостійкості  та стане окрасою найвишуканішого приміщення. Її вартість більша, ніж скажімо у рустік, проте і служити вона буде значно довше.

Що краще: одно- чи багатополосна дошка?

Таке підлогове покриття як паркетна дошка може відрізнятися і кількістю полос на покритті. Однополосна дошка- це цільний кусок деревини, вона має один ряд планок на лицьовому шарі покриття. У ній найкраще проявляється все багатство та краса структури деревини. Якщо ж однополосна дошка ще й має по краях фаски, то це чудовий варіант для того, щоб візуально збільшити приміщення. У великих же приміщеннях вона виглядає вишукано та шикарно. Якщо ви ще вагаєтеся у виборі паркетної дошки у Львові, пропонуємо звернутися до наших спеціалістів. З їх допомогою ви гарантовано підберете оптимальний варіант.

Дво- та трьохполосна дошка

Двохполосна дошка характеризується поверхнею, що складається із двох підігнаних одна до одної ламелів. Ламелі можуть бути суцільними, поділеними на 2-3 сегменти.

Трьохполосна дошка- це відповідно три ряди ламелів, котрі зміщені по довжині, що часто імітують класичний малюнок натурального паркету. Це найбільш затребуваний та популярний вид паркетної дошки, що ідеально доповнюватиме інтер’єр як величної зали, так і більш скромного за площею приміщення.

Багатополосна дошка

Остання розробка виробників – це багатополосна дошка, верхній шар якої збирається вручну із невеликих планок, при цьому сліду стиків майже не видно. Ми отримуємо неповторне підлогове покриття із насиченим малюнком, який чудово демонструє усе багатство та неповторність деревини, наповнює приміщення яскравими акцентами. Також перевагою є те, що залишаться непомітними незначні дефекти, які можуть виникнути у процесі експлуатації підлогового покриття. Багатополосну паркетну дошку можна сміливо назвати оригінальним дизайнерським рішенням, яке чудово доповнить будь-який інтер’єр.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Як вибрати паркетну дошку
Author Rating
51star1star1star1star1star